חפשו את בית חלומותיכם

סיוון ברקו

משרד עו״ד ונוטריון סיון ברקו

משרד עו״ד ונוטריון סיון ברקו הינו משרד המומחה בתחום המקרקעין בדגש על עסקאות נדל״ן על כל סוגיהן

בין היתר ולא רק המשרד מעניק ליווי משפטי בהסכמי מכר יד 2 של דירות מגורים וכן של נכסי נדל״ן שונים (חנות, משרד, מרלו״ג וכו׳), הסכמי קבלן, ייעוץ ותכנון מס, הסכמי מתנה בין בני משפחה, הסכמי שכירות, תכנון ובנייה, התחדשות עירונית וייצוג בערכאות שונות בנוסף, סיון מרצה בבתי ספר נדל״ן שונים, הן כחלק מקורס הכנה למי שרוצה לעסוק בתחום תיווך הנדל״ן והן בקורס אלפא למתווכים מכל הארץ בהשתתפות אושיות נדל״ן שונות.

עו״ד סיון ברקו ליוותה ומלווה מעל 13 שנים מאות רוכשים ומוכרים בעסקאות נדל״ן ברחבי הארץ, כשלנגד עיניה עומדת תמיד טובת הלקוח ושמירה על האינטרסים של הלקוח תוך רצון עז להעניק ללקוח חוויה חיובית בתהליך כה מורכב, הכל בסבלנות, גובה העיניים, המון מקצועיות ובנועם.
בנוסף, סיון מרצה בבתי ספר נדל״ן שונים, הן כחלק מקורס הכנה למי שרוצה לעסוק בתחום תיווך הנדל״ן והן בקורס אלפא למתווכים מכל הארץ בהשתתפות אושיות נדל״ן שונות.
בסימן ראש השנה, סיון מספרת כי הכי מכל בעבדותה, מרגש אותה ללוות זוגות אשר רוכשים דירה לראשונה בחייהם.
אותם זוגות אשר מגיעים אליה עם המון סימני שאלה וחששות מהתהליך פעם ראשונה בחייהם, ששומעים מושגים שונים שאין הם יודעים מה המשמעות שלהם כגון :
אישור עקרוני, זיכרון דברים, מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה, חריגות בניה, הצמדות, בדק בית, שמאות מקדימה, זכויות בניה, רשות מקרקעי ישראל, הערת אזהרה, נסח טאבו, חברה משכנת, דמי חכירה, ועוד רבים,
וכן לא יודעים אילו בדיקות ראשוניות חשוב לערוך לפני רכישת דירה על מנת לוודא שהעסקה אכן תסתיים על הצד הטוב ביותר עבורם, איזה תשלומים מתאים להם וכמובן ניהול משא ומתן השומר על האינטרסים של הרוכשים וליווי יד ביד עד לסיום העסקה – קבלת הדירה ורישום הזכויות על שם הרוכשים.

טיפ מסיון לרוכשי נכסים

הרבה רוכשים מתפתים לחתום על זיכרון דברים, לרוב מסיבה של חוסר ידע או ממקום של לחץ שמפעילים כוחות השוק – האם מומלץ לחתום על מסמך זה? זיכרון דברים הינו מסמך משפטי, שאם הוא כולל מספיק פרטים כגון שמות הצדדים, תעודות זהות, מחיר התמורה, לוח תשלומים, מועד מסירה ומנגנון הפרת החוזה – מהווה חוזה מחייב.
זיכרון הדברים נחתם עוד לפני שהרוכשים הספיקו לערוך את כל הבדיקות המקדמיות הנדרשות מהם כרוכשים, בדיקות אשר מומלץ שייערכו לפני חתימת החוזה, ובשל כך חוזרים ונשנים מקרים בהם מוצאים עצמם רוכשים מפרים את זיכרון הדברים עקב נסיבות אשר כלל לא תלויות בהם, למשל – מצב רישומי של הנכס, מצב פיזי של הנכס או תכנוני אשר מונעים מהם לרכוש את דירת חלומותיהם, כאשר במצב רגיל ולא תחת כיתת יורים, היה להם את הזמן הדרוש כדי לבחון את כדאיות העסקה והיו נמנעים מחתימת חוזה של אותה דירה ״בעייתית״ ותשלום בגין הפרת החוזה, לעומת במצב בו חתמו כבר על זיכרון דברים.
לכן, גם אם החלטתם כבר לחתום על זכרון דברים, כדי לא לפספס את דירת חלומותיכם, תעמדו על הכנסת סעיף לפיו זיכרון הדברים יבוטל במקרה בו תהיה מניעה משפטית, שמאית או תכנונית לאחר חתימתכם ללא כל תשלום הפרה מצדכם.
בכל מקרה חשוב להתייעץ עם עו״ד מומחה בתחום לפני שחותמים על כל מסמך משפטי, קצר או פשוט ככל שיהיה.
משרד עו״ד סיון ברקו ישמח לעמוד לשירותכם, לייעץ, ללוות ולהגשים לכם את החלום.

בברכת שנה טובה,
פוריה, משגשגת, מלאה בעשייה,
הגשמת חלומות ובעסקאות
נדל״ן טובות.

עו״ד סיון ברקו
עו״ד סיון ברקו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *